Dnes je sobota 18. 5., svátek má Nataša

Cottbus hostil další Světový pohár

Obrázek
Další závod Světového poháru se konal o minulém víkendu v německém Cottbusu jako již 34. ročník tradičního Turnier der Meister. Česká gymnastika byla na tomto závodě zastoupena Janou Šikulovou a Evou Verbovou. Přihlášena byla i Jana Komrsková, ta však začátkem března ukončila svoji sportovní kariéru kvůli zdravotním problémům a německého turnaje se nezúčastnila.

Jana Šikulová nakonec získala pro české barvy finálovou účast na bradlech, kde postoupila třetí nejvyšší známkou kvalifikace 13.050. Ve finále pak svůj výkon ještě zlepšila a za svoji sestavu obdržela od rozhodčích 13.550, podobně se však zlepšily i její soupeřky a tato známka tak znamenala pátou příčku. Do první desítky v kvalifikaci se Jana dostala také na přeskoku a prostných. Eva Verbová měla nejblíže k finále na bradlech, kde skončila 12.

Nejúspěšnější závodnicí byla v Cottbusu bezesporu Kanaďanka Kristina Vaculik, která zvítězila na bradlech i prostných a na zbylých dvou nářadích získala stříbro. Zlato z přeskoku získala domácí Oksana Chusovitina, první příčka na kladině patří Tatianě Solovyeva.

V mužské kategorii se mohli dvakrát radovat domácí, když zlato na prostných získal Marcel Nguyen (15.275) a stejný kov na přeskoku pak Matthias Fahrig (16.112). Kůn našíř se stal kořistí zkušeného Slovince Sašo Bertoncelj (15.475), na kruzích pak získal pro zemi galského kohouta zlato Samir Ait Said (15.250). Na bradlech předvedl nejlepší sestavu dle rozhodčích Japonec Yosuke Hoshi (15.425), který bodoval i na hrazdě, kde ho porazil pouze vítězný Epke Zonderland z Holandska (15.825).

Čeští muži se turnaje nezúčastnili a dali přednost domácímu kontrolnímu závodu v Praze.