Dnes je pátek 14. 6., svátek má RolandNa našich stránkách jsme pro vás zprovoznili službu RSS. O co se vlastně jedná?

RSS (Really Simple Syndication) je v současné době již standartní způsob sledování nových článků na oblíbených webových serverech. Jde o speciální export ve formátu XML, který lze prohlížet ve speciálních programech nebo zobrazovat na jiných webových stránkách.

V podstatě jde o službu, která umožňuje průběžně sledovat novinky z vybraných oblastí webových stránek. Záleží samozřejmě na provozovateli webové prezentace, jak si vše nadefinuje. U jednoduchých stránek může stačit jediný RSS kanál, u rozsáhlejších pak má každý tematický okruh svůj vlastní RSS kanál, takže odběratel si může vybírat přesně to, co ho zajímá. K přístupu k požadovaným informacím se používají speciální prohlížeče, do nichž si uživatel zadá adresu příslušného RSS kanálu. Kromě toho ale tyto prohlížeče už bývají součástí některých mailových klientů. Tato technologie navíc umožňuje přebírání oficiálních informací přímo z webových serverů a třeba následné automatické zobrazení takovýchto přehledů na vlastních stránkách. Můžete si tak kupříkladu vytvořit web, na němž se budete věnovat třeba kultuře a kromě vlastních článků budete přebírat ještě přehled podobně zaměřených statí z řady různých dalších serverů.

Pokud chcete tuto technologii využívat, potřebujete si stáhnou a nainstalovat RSS čtečku, kterých naleznete na internetu velké množství včetně návodů na instalaci. Použít můžete například českou RSS čtečku RSS Point.

Pokud používáte prohlížeč Opera nebo Firefox, nemusíte již instalovat nic dalšího, tyto prohlížeče již v sobě RSS čtečku obsahují.  Gymnet - novinky a články RSS kanál

Sledujte živé vysílání, ale i záznamy z Londýnské kvalifikace na youtube.

13.1.2012 | více...
Sportovní gymnastika, ale také všechny ostatní sporty.

15.8.2011 | více...
Mezinárodní mistrovství České republiky na ČT4.

20.6.2011 | více...
Světoznámý Cirque du Soleil se o víkendu poprvé představí v Praze.

12.11.2010 | více...
Video záznam závodu Světového poháru v Ostravě z přenosu České televize.

4.10.2010 | více...
Mezi ženami kralovala Viktoria Komova.

12.3.2010 | více...

Více zpráv...