Dnes je neděle 5. 5., svátek má Klaudie

Mezinárodní mistrovství České republiky

Obrázek
Přiznám se, že do městské haly STARS v Třinci jsem přijížděl trochu s obavami. Snad i proto jsem byl vcelku příjemně překvapen. Z prvního dne víkendového mistrovství republiky čišela přátelská a uvolněná atmosféra a rozhodně to bylo ku prospěchu. Sestava závodního pole zůstává již posledních několik let víceméně nezměněná, ale to neznamená, že by musela být nouze o kvalitní gymnastické výkony.

Mezi ženami se očekával souboj o mistrovský titul mezi oddílovými kolegyněmi Janou Šikulovou a Kristýnou Pálešovou, obě závodnice Sokola Brno I. Tak tomu skutečně bylo až do Janiny sestavy na kladině, kde díky třem pádům získala známkou pouhých deset a půl bodu a tuto ztrátu již nedokázala dohnat. Ve výsledku ji proto od prvního místa dělily dva body a desetinka k tomu. Jana se tedy dnes v Třinci musela spokojit se stříbrnou medailí. Mistryní republiky pro rok 2011 se tedy stala Kristýna Pálešová, která si svůj náskok dokázala ohlídat. Ve čtyřboji zvítězila se ziskem 53.750 bodu. Třetí příčku a bronzovou medaili za 47.300 bodu pak získala Alice Jáňová, také ze Sokola Brno I. Zajímavostí závodu žen jistě je, že na toto mistrovství se kromě gymnastek brněnského Sokola a pražské Bohemky neprobojovaly závodnice žádného jiného týmu.

Mezi muži se víceméně čekala obhajoba mistrovského titulu ve víceboji od Martina Konečného. Ten těmto očekáváním dostál a po vyrovnaném výkonu zvítězil s pohodlným náskokem tři a půl bodu. Jeho zlato a tím i titul Mistra České republiky pro letošní rok mělo dnes bodovou hodnotu 79.850. Překvapením však bylo druhé místo, které získal brněnský gymnasta Milan Krejčí. U borce, jemuž táhne na čtyřicet, je výkon 76.300 bodu jistě obdivuhodnou záležitostí. Po svém návratu k závodní kariéře tak dnes Milan předvedl, že to myslí skutečně vážně. Třetí místo dnes mezi muži získal Alon Hasa z SK Hradčany Prahy za výkon 75.950 bodu.
Ani Milan Krejčí však dnes nebyl nejstarším mužem v závodním poli. Tím byl jako již tradišně nestor české gymnastiky Petr "Maho" Novák, který nastoupil na bradla a hrazdu. A když jsme u návratu dobrých holubů, na kruhy a svého oblíbeného koně nastoupil i brněnský matador Jirka Veska.

Závodu dospěláků dnes v Třinci předcházel také závod kadetek. Vítezství mezi mladými nadějemi české ženské gymnastiky si odnesla Romana Majerechová z TJ Sokol Kampa, která získala rovných 44 bodů. Na druhém místě skončila Julie Hájková (43.650, TJ Bohemians Praha), bronz patří Marii Moudré (43.400, Sokol Brno I).

Kompletní výsledky dnešního soutěžního dne naleznete opět pod článkem.

Mezinárodní mistrovství republiky pokračuje zítra finálovými souboji na jednotlivých nářadích.