Dnes je neděle 5. 5., svátek má Klaudie

Devět finálových medailí pro Čínu!

Obrázek
Víkendový závěr světového šampionátu v holandském Rotterdamu byl tradičně ve znamení finálových utkání na jednotlivých nářadích. Šest nejlepších osmiček v případě mužů a čtyři v případě žen se utkalo v Ahoy areně o medailové sady na příslušných nářadích.

Nejúspěšnější reprezentační výpravou letošního mistrovství byla bezesporu Čína. Gymnasté říše středu získali celkem devět finálových medailí, z toho čtyři zlaté. K nejcenějšímu kovu z finále mužských družtev přidali na finálových nářadích další tři a opět se o ně přičinili muži - Chenglong Zhang na hrazdě (16.166 b.), Zhe Feng na bradlech (15.966 b.) a Yibing Chen na kruzích (15.900 b.). Nejlepším finalistou na prostných se stal Eleftherios Kosmidis z Řecka (15.700 b.). Na přeskoku získal zlato pro Francii Thomas Bouhail ziskem 16.449 bodu, první místo na koni našíř mohl oslavovat Krisztian Berki z Maďarska (15.833 b.).

Slovenský reprezentant Samuel Piasecky, který se probojoval do finále na bradlech, nakonec na medailové příčky nedosáhl a skončil na osmém místě. Rozhodčí jeho sestavu ohodnotili 15.166 body a na medailovou pozici mu tak chybělo 344 tisícin bodu.

Mezi ženami se čtyři zlaté medaile rozdělily mezi čtyři různé výpravy. Britům přinesla radost Elizabeth Tweddle na bradlech, kde zvítězila se ziskem 15.733 bodu. Finálová kladina se stala kořistí rumunské gymnastky Any Porgras (15.366 b.). Na přeskoku byla nejlepší reprezentantka USA Alicia Sacramone (15.200 b.) a zlato z prostných putuje do Austrálie zásluhou 14.833 bodů Lauren Mitchell.

Českých reprezentantů se víkendová finále pochopitelně netýkala, celá česká výprava již odcestovala domů po zřejmě nejhorším výsledku v historii české a československé sportovní gymnastiky.
I přesto však děkujeme závodníkům české výpravy za snahu bojovat i v současných podmínkách - oni viníkem české gymnastické mizérie zcela jistě nejsou.

Kompletní výsledkový servis naleznete jako vždy ke stažení pod článkem.