Dnes je neděle 5. 5., svátek má Klaudie

Týmová zlata pro Rusko a Čínu!

Obrázek
Uplynulé dva dny byla rotterdamská Ahoy arena svědkem první várky finálových bojů, konkrétně finále mužských a ženských družstev.

Ve středu v pět odpoledne nastoupilo k finálovému utkání osm nejlepších ženských týmů z kvalifikace. Nejvíce důvodů k radosti měla po závodě výprava Ruska. Právě ruské družstvo ve složení Afanasyeva, Mustafina, Nabieva, Semenova, Kurbatova a Dementyeva předvedlo ve finále nejlepší výkon a získalo tak zlaté medaile s celkovým počtem bodů 175.397. Rusky tak za sebou nechaly stříbrné družstvo Spojených států o pouhé dvě desetiny bodu (2.místo USA - 175.196 bodu). Třetí příčka patří čínským gymnastkám, které za své finálové sestavy získaly od rozhodčích celkem 174.781 bodu. Největším překvapením se stala teprve šestnáctiletá ruská reprezentantka Aliya Mustafina, která dosáhla nejlepšího individuálního výsledku a výraznou měrou tak pomohla ke zlatu svému týmu, který získal první titul po 19ti letech. Jedná se vlastně o první týmový titul pro Rusko vůbec, na šampionátu v roce 1991 startovala totiž družstva ještě pod hlavičkou bývalého Sovětského svazu.

Ve čtvrtek se rozhodovalo o mužském týmovém zlatu. Z bitvy nejlepší kvalifikační osmičky nakonec vyšli vítězně gymnasté Číny, kterým v závěru pomohla i trocha štěstí, když Japonec Tanaka zaznamenal pád na posledním nářadí - hrazdě. Čínské družstvo ve složení Chen, Feng, Teng, Yan, Lu a Zhang tak nakonec se ziskem 274.997 zvítězilo právě před družstvem Japonska (273.769 bodu). Bronzovou příčku obsadil tým Německa, který získal 271.252 bodu.

Výsledky obou finálových závodů naleznete ke stažení pod článkem.