Dnes je sobota 18. 5., svátek má Nataša

Další stříbro z Chorvatska

Obrázek
I nedělní druhá část finálových bojů v chorvatském Osijeku, kde se koná závod Světového poháru kategorie A, přinesla českým barvám medailové potěšení. Zkušená reprezentantka Jana Komrsková přidala ke svému sobotnímu zlatu z přeskoku ještě stříbro z kladiny, kde ji dokázala porazit pouze Číňanka Sui Lu. Její zlato mělo hodnotu 13.750 bodu, Janino stříbro pak 12.925 bodu. Čínská závodnice pak ovládla i prostná, kde získala druhé finálové zlato.

Mezi muži měla nejvíc důvodů k radosti rumunská výprava, když Flavius Koczi zvítězil na přeskoku a jeho reprezentační kolega Marius Berbecar získal zlato na bradlech. Naši příznivci sportovní gymnastiky pak nejvíce očekávali souboj na královském nářadí, kde se objevil i český zástupce Martin Konečný. Jeho 14.675 bodu bohužel stačilo jen na pátou finálovou příčku, nejlepší hrazdovku měl podle mínění rozhodčích slovinský veterán Aljaz Pegan (15.675). Na hrazdě nastoupil také slovenský reprezentant Samuel Piasecky, který skončil na osmém místě (14.500). Původně košický a nyní bratislavský borec nastoupil také na finálové bradla, kde mu známka 14.650 bodu vynesla šestou příčku.

english annotation |  počet komentářů: 0  |  9.11.2009  |  gymnet.cz