Dnes je čtvrtek 25. 4., svátek má Marek

Ohlédnutí za olympiádou mládeže

Obrázek
V minulém týdnu se v tureckém letovisku Trabzon na břehu Černého moře uskutečnil Evropský olympijský festival mládeže 2011. Sešlo se tam více než 3000 sportovců reprezentujících všechny evropské olympijské svazy. Součástí sportovních vystoupení byly samozřejmě i gymnastické soutěže a jelikož proběhly bez většího zájmu tuzemských médií, pojďme si stručně shrnout jejich průběh tady na gymnetu.

Ženskou sportovní gymnastiku v Turecku reprezentovaly Tereza Schusterová, Natálie Chalupová a Tereza Ochynská. V soutěži družstev, která byla zároveň i kvalifikací pro jednotlivá finále, nakonec v tomto složení nasbíraly 88.500 bodu a obsadily tak 19. místo. Bohužel výkony jednotlivých závodnic nestačily na finále ani ve víceboji, ani na jednotlivých nářadích. Nejlépe se z našich děvčat umístila Tereza Ochynská na 51. místě (44.000 bodu). Tereze Schusterové patří 57. místo (42.000 b.) a Natálii Chalupové pak místo 59. (41.850 b.).
Sluší se i zmínit 42. příčku slovenské reprezentantky Barbory Mokošové za 46.650 bodu.

V závodě družstev vyhrály Italky (110.95 b.) následované týmy Rumunska (110.55 b.) a Německa (107.40 b.).
Nejlepší vícebojařkou byla Larissa Iordache (Rumunsko, 57.550 b.), stříbrnou medaili získala Erika Fasana (Itálie, 55.450 b.) a bronz Elisa Meneghini (Itálie, 54.800 b.).

Předvést juniorskou mužskou gymnastiku se k černomořskému pobřeží vydalo trio Daniel Radovesnický, Radek Smékal a David Kardoš. V kvalifikaci dosáhli jako družstvo na 18. příčku se ziskem 153.55 bodu. Nejlépe si vedl prvně jmenovaný a ziskem 79.450 bodu si zajistil krásnou 14. pozici a postup do finále šestiboje. Tam bohužel svůj výsledek nezopakoval a skončil na 23. místě, když získal 73.750 bodu. Radek Smékal skončil 59. (73.000 b.) a David Kardoš 68. (71.100 b.).
I mezi juniory měla zástupce slovenská gymnastika a to Ivana Vargovského, který obsadil 64. pozici (72.100 b.)

Nejlepším vícebojařem se stal Courtney Tulloch (Velká Británie, 82.500 b.) před Michalis Krasiasem (Kypr, 82.350 b.) a Grigorii Zyrianovem (Rusko, 82.050 b.).
Nejlepším týmem se stalo Rusko (165.40 b.), stříbro patří Velké Británii (164.95 b.) a bronz Švýcarsku (163.70 b.).

Vybrané výsledky naleznete ke stažení pod článkem.