Dnes je čtvrtek 28. 3., svátek má Soňa

Finálová neděle v Třinci

Obrázek
Ve sportovní hale STARS se dnes luštila medailová tajenka na jednotlivých nářadích v juniorských i seniorských kategoriích.

V kategorii žen byla dle očekávání finále na nářadích otázkou brněnských závodnic Kristýny Pálešové, včerejší mistryně republiky ve víceboji, a Jany Šikulové.
Na přeskoku první jmenovaná chyběla a tak bylo o výsledku rozhodnuto. Zlato a mistrovský titul na tomto nářadí si Jana před soupeřkami hravě uhájila a jejích 13.150 bodu znamenalo jeden a půl bodový náskok před druhou Marcelou Moláčkovou z TJ Bohemians Praha.
Zlato uhájila Jana i na bradlech (14.050 b.) a před kým jiným než právě před Kristýnou Pálešovou a sestrami Jáňovými, také ze Sokola Brno I.
Na dalších dvou nářadích se role obrátily. První místo na kladině získala Kristýna (13.550 b.) před Alicí Jáňovou a Janou Šikulovou, takže opět brněnská záležitost. Stejná trojice stála na stupních vítězů i na prostných, mistrovský titul zůstal Kristýně Pálešové a její oddílové kolegyně si barvy medailových kovů prohodily.

Mezi juniorkami už byla situace pestřejší a do souboje o medaile se zapojily i jiné kluby než ten brněnský.
Na bradlech zvítězila Barbora Mokošová (12.950 b.) zastupující slovenskou gymnastiku. Český mistrovský titul tedy náleží druhé v pořadí Tereze Ochynské ze Sokola Moravská Ostrava.
Na bradlech dosáhla nejlepšího výsledku Natálie Chalupová (13.600 b., TJ Bohemians Praha) právě před Mokošovou a Ochynskou.
První dvě se na dalším nářadí prohodily a Mokošová tak získala své druhé zlato. U toho nezůstalo a i bodové hodnocení 12.775 jejího přeskoku bylo nejvyšší a tak si tato slovenská gymnastka nakonec z Třince odváží tři zlaté medaile. Jako druhá se na přeskoku umístila Viktorie Harásková z GK Šumperk a je tak českou mistryní na tomto nářadí pro letošní rok.

To mezi muži byla situace daleko zajímavější. Tedy bohužel ne proto, že by mužské závodní pole bylo tak nabité, ale přesně z opačného důvodu. Včerejší šestibojařský šampión Martin Konečný totiž nechtěl dále pokoušet svoje zranění prstů na ruce a do finále na jednotlivých nářadích nenastoupil, čímž se otevřel pořádný prostor pro zbývající české gymnasty. Do dnešních finále nenastoupil ani včera stříbrný Milan Krejčí, takže ani on do dnešních soutěží nezasáhl.
Na prostných tohoto prostoru jako první využil Jindřich Panský (SK Hradčany Praha), který za svou sestavu získal 14.850 bodu a nechal za sebou brněnské Richarda Bráblíka a Jiřího Veselého.
Na koni bral v nepřítomnosti Konečného jackpot Hasa Alon (13.000 bodu). Richard Bráblík bral opět stříbro a o pouhých pět setin horší Jirka Veska bronz.
Kruhy mají u nás už několik let jasného krále a tím je brněnský Vladimír Novotný. Tuto pověst potvrdil a jeho dnešní titul mistra republiky na kruzích má hodnotu 13.350 bodu. Bod a půl za sebou nechal stříbrnou dvojici Panský a Veska. Speciálně Jirka byl ze své druhé dnešní medaile docela překvapený a upřímně řečeno, vůbec jsem se mu vzhledem ke krátké a nepříliš povedené sestavě nedivil. Ale i to je tvář současné české gymnastiky.
Nejlépe to dnes skákalo hradčanskému triu Panský, Pešek a Hasa. První z nich si ziskem 14.925 bodu vyskákal mistrovský titul pro rok 2011 a to s výrazným náskokem.
Na bradlech zvítězil Jiří Bomer (SK Hradčany Praha), který získal od rozhodčích 12.850 bodu.
Ten zvítězil i na hrazdě, kde se dnes karty rozdávaly skutečně nízko a pouze ve čtyřech. Zlato mělo hodnotu 12.400 bodu. Na své si přišel i Petr Novák. Legendární Maho byl horší pouze o 35 setin a to dnes znamenalo stříbrnou medaili. Když mi včera večer říkal "Neblázni, já do toho nepůjdu", asi by nevěřil, že ranní změna názoru mu přinese stříbrnou medaili.

Junioři začali na koni a na stupně vítězů se ke kolínskému duu Radek Smékal (12.100 b.) a Daniel Radovesnický (12.000 b.) zařadil i o několik let mladší, ale pouhých pět setin horší Michal Duda ze Sokola Brno I.
Radovesnický a Duda stáli na stupních i v případě koně našíř, mezi se vklínil slovenský host Ivan Vargovský.
Ten pak opanoval přeskok a 14.150 bodu tam stačilo na zlato s hodně velkým náskokem. Druhý skončil domácí gymnasta a včerejší mistr víceboje Ondřej Janeczko.
Na bradlech rozšiřoval svoji sbírku medailí Radovesnický a za 13.250 k nim přidal další zlato. Stříbrnou pozici obsadil Michal Duda.
Situace z koně našíř se opakovala do písmene i na hrazdě, tedy zlatý Radovesnický (13.550 b.), Vargovský a opět Duda. Tento mladičký talent ze Znojma, který nyní cvičí v Brně, s přehledem poráží o tři čtyři roky starší gymnasty. Nezakřikněme to, ale možná se nám právě před očima rodí nový velký talent české sportovní gymnastiky.
Na prostných si pro poslední zlato doskákal Ivan Vargovský a také on si tak na Slovensko odváží z Třince solidní sbírku medailí. Druhý skončil opět Daniel Radovesnický, bronzový pak domácí Janeczko.

Kompletní finálové výsledky naleznete pod článkem.

Dnešní program zahrnoval i závod kadetek v povinných sestavách, i jeho výsledky naleznete níže.