Dnes je čtvrtek 25. 4., svátek má Marek

Domácí překvapení na Mistrovství republiky

Obrázek
Mezinárodní mistrovství republiky v Třinci pokračovalo závody juniorských složek mužů i žen. V těchto kategoriích je sice počet závodníků i klubů daleko pestřejší, ale přesto se i zde dala čekat jasná dominance tradičních klubů. S tím se však rozhodl nesouhlasit domáci mladík Ondřej Janeczko, který startoval v kategorii mladších juniorů. Jeho souhrná známka v šestiboji sice byla až třetí nejvyšší v tomto závodě, ale zlato a stříbro putovalo k našim rakouským hostům. Domácí titul mistra republiky tedy putoval až k třetímu v pořadí, kterým byl právě Janeczko. Ten získal v závodě od rozhodčích rovných 70 bodů. Mistrovský titul tedy zůstává v domácím klubu TJ TŽ Třinec!

V kategorii starších juniorů už k žádnému překvapení nedošlo a závod potvrdil jasnou převahu kolínských gymnastů v této kategorii. Dle očekávání zvítězil náš nejlepší současný junior Daniel Radovesnický se ziskem 76.650 bodu. Mezi tři gymnasty Sokola Kolín se na druhé místo vklínil slovenský gymnasta Ivan Vargovský.

V kategorii juniorek už bylo startovní pole podstatně vyrovnanější. Nejlépe si se čtyřmi nářadími poradila Tereza Schusterová z AC Sparta Praha, která získala 47.750 bodu. O dvě desetiny méně a stříbrnou medaili si odváží také do Prahy závodnice TJ Bohemians Natálie Chalupová, bronz putuje na Slovensko spolu s Barborou Mokošovou.

Výsledky juniorských kategorií naleznete pod článkem.